ВО "Свобода"

ENG

12 листопада 2014
Юрій Бублик: Коли постачання зброї та інших засобів для ведення війни на Донбасі припиниться, зачистка цих територій триватиме два-три тижні
Юрій Бублик: Коли постачання зброї та інших засобів для ведення війни на Донбасі припиниться, зачистка цих територій триватиме два-три тижні

Юрій Васильович Бублик, народний депутат Верховної Ради, обраний в одномандатному виборчому окрузі № 145, повідомив про вибори, Донбас, Крим та Росію.

- Найболючіше питання, що бентежить українців, це не вибори і навіть не долар, а саме ситуація на Донбасі: так звана антитерористична операція. Яке майбутнє ви бачите для тимчасово окупованих Росією територій?

- Ті санкції, що вводить Європейський Союз та світове співтовариство, а також робота Сполучених Штатів по зниженню ціни на газ та нафту, збільшують шанс Росії піти шляхом Совєцького Союзу. Уже сьогодні Російська Федерація використовує золотовалютні резерви, а вони не безкінечні. І найближчим часом їм просто не буде чим закривати свої соціальні дірки, виплачувати пенсії та зарплати. Тому протягом року, на думку багатьох експертів, Російська Федерація розвалиться на кілька незалежних національних держав, що свого часу були пригноблені російським імперіалізмом. В той час, коли цей процес почнеться, Путіну і його адміністрації буде не до Криму чи "Новоросії". Тоді постачання зброї та інших засобів для ведення війни припиниться і, за словами моїх побратимів, що воюють на Сході, зачистка цих територій триватиме два-три тижні. Підхід повинен бути не толерантний, не ніжний, а бойовий. Чіткий та принциповий план. Якщо ж хтось дуже закоханий в Московію, будь ласка, "чємодан ‒ вокзал ‒ Росія". Якщо ж ти залишаєшся в Україні, то вивчай мову, історію та шануй державу, в якій ти живеш, яка дає можливість тобі заробити на хліб та соціально тебе забезпечує.

- В такому випадку багато громадян, що мають паспорти України, не заслуговують на них?

- Свого часу в 1991 році ми не зовсім правильно зробили, давши всім громадянство. Його мали отримати ті люди, що вважають себе українцями, хоча б політично. Це був би крок до очищення від тієї сепаратистської наволочі, що, на жаль, зібралася на сході країни. Хто читав історію, той знає, як потрапив цей прошарок у суспільство. Це, зокрема, голодомори, коли виморювали українство, а на їх місце прибували з Московії авантюристи, тим паче, що Луганськ і Донецьк це промислові центри, в яких тривала індустріалізація Сталіна. Там важко було знайти людину, яка б не "сиділа". Тому чимало нащадків відповідного контингенту і досі там проживали.

- Так само багато людей навіть не намагалось відстояти Україну в Криму чи на Донбасі.

- Так, але їх не сто відсотків. Є багато нормальних людей, є невеликий відсоток справжніх націоналістів, що готові були відстоювати свою землю. В мене багато знайомих з Донецької та Луганської області. Вони просили дати зброю, щоб захищати свою землю. Знову ж таки політика держави неправильна. "Свобода" говорила про запровадження воєнного стану ще в квітні, адже як війну не назви антитерористична операція чи іншими словами, вона залишиться війною, від цього не перестають гинути люди, не перестає литись кров. Потрібно вишколювати чоловіків поводитись зі зброєю, вивчати методи партизанської війни, щоб якнайшвидше побороти окупанта.

- Наскільки реально новою Верховною Радою врегулювати конфлікт?

- На мою думку, новий парламент не готовий витримати та не спроможний впоратись із викликами, які створює сьогодення. Тому мій прогноз, що він не протримається довго, адже сподівання людей є, але виконання не буде. Тому що шляхом брехні, на жаль, Петро Порошенко виграв на президентських виборах. Політтехнологи гарно спрацювали: "В один тур, і через три дні війни не буде". Звичайно, ніхто не хоче війни. І націоналісти в першу чергу, проте яким шляхом цей мир буде здобутий. Є два методи: перший ‒ оголошення капітуляції та згода на всі умови окупанта, другий ‒ шляхом перемоги над ним та самостійне існування.

- Риторика "Свободи" на цих виборах була змінена, оскільки політична сила вже побувала у владі. Проте, це не допомогло партії пройти в парламент восьмого скликання, окрім вас та ще 6 свободівців, що пройшли до Верховної Ради. Як оціните виборчу кампанію та чому такий результат?

- Гадаю, виборча кампанія була вдалою. Вона була розрахована на мислячого виборця. Ми оперували конкретними фактами: ініційованими Всеукраїнським об'єднанням "Свобода" законами та голосуванням за них. У порівнянні з нашими союзниками "УДАРом" та "Батьківщиною" свободівці голосували цілою фракцією. У нас ніколи не було "тушок". Завдяки саме "Свободі" повалено режим Януковича. Ми не займались голим популізмом про ремонт доріг чи вирішенням локальних проблем. Просто виборець став флегматичним на тлі Революції гідности, війни та людських жертв. Нація дуже скалічена, українство знищувалось не одне покоління. Адже голодомори організовували окупанти, але проводили запроданці ‒ українці. На сьогодні маємо нащадків окупантів та нащадків козацької доби й інтелігенції, що все ж якось вижили під горнилом совка.

- Який вихід з такої ситуації? Потрібно тоді піднімати рівень освіченості молоді.

- По своїй територіальній громаді можу сказати, що це можливо і потрібно робити. Наприклад, в нашому селі є священик, який пройшов через пластунську школу, він є українцем і в християнському руслі виховує молодих українців. Ми йому допомогли у навчанні, а взамін отримуємо недільну школу, де дітки вчитимуть правдиву історію та замислюватимуться перед тим як поставити галочку в бюлетені.

- Будучи вже у владі скажіть як вам вдалось перемогти знову у вашому окрузі. Адже багато свободівців не пройшли до парламенту вдруге. Можливо у вас є якийсь рецепт?

- Свою передвиборчу кампанію я розпочав наступного дня після прийняття присяги нардепа. Найкращою кампанією є просто виконання своєї роботи. На сьогодні працює по всьому округу декілька стаціонарних громадських приймалень депутата, а також три мобільні. Я далі проживаю у своєму рідному селі Ковалівка, діти мої навчаються в сільській школі, ходимо ми до районної лікарні. Народний депутат ‒ це тимчасова посада, головне, зберегти обличчя у цій брудній політичній справі. Найбільшим досягненням своїм та моєї політичної сили вважаю повалення режиму Януковича, а також недопущення разом із побратимами-полтавцями сепаратистського шабашу в рідному краї. У відповідь на спроби колорадських мітингів ми зібрали 5 тисяч полтавців та дали знати, що не дамо їм проходу. Був такий випадок після виборів у 2012 році: зустрів бабцю, яка, побачивши мене, спитала: "Ну що, Юрко, обрали тебе?" ‒ "Так! Обрали", ‒ "Так що ж ти тоді тут робиш?". Люди звикли, що нардеп після свого обрання втікає до столиці, забувши про громаду. Цей стереотип потрібно ламати.

- Скажіть в партії стався розкол? На крило "яструбів" та "голубів"?

- Немає абсолютно ніякого розколу. На зборах фракції ми могли дискутувати до крику, але по завершенню зборів ми виходили з однією позицією завжди. І це доводить наше голосування.

- І на останок, тепер вас тільки семеро. Можливо будете з кимось об'єднуватись чи співпрацювати? З представниками "Правого Сектора", наприклад, Ярош?

- Такий варіант цілком можливий, адже "Правий Сектор" найбільш наближений до нашої ідеології. Проте ми матимемо свою депутатську групу. З колегами плануємо зареєструвати більше трьохсот законопроектів. Якщо ж за життєво важливі рішення парламент не голосуватиме, ми навіть семеро блокуватимемо парламент.

Розмовляв Андрій Сусол