ВО "Свобода"

ENG

12 грудня 2016
Закарпатська "Свобода" втратила щирого прихильника, друга і мецената
Закарпатська "Свобода" втратила щирого прихильника, друга і мецената

12 грудня 2016 року в обідню пору на 71 році життя відійшов у засвіти Валерій Бовт, директор Селянського (фермерського) господарства "Салбадош" с. Стеблівка Хустського району. Закарпатська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" сумує з приводу раптової смерти справжнього сина України, патріота і друга націоналістів.

Валерій Бовт народився 10 липня 1946 року в смт Нова Прага Олександріївського району Кіровоградської области. Закінчив Уманський сільськогосподарський інститут і 1969 року як молодий спеціяліст обрав місцем праці Хустський район. На такий вибір вплинули його друзі-закарпатці, яких чимало навчалося в інституті і завдяки яким він надав пріоритет Закарпаттю, а не Криму.

Працював спершу спеціялістом управління сільського господарства, бо на одне місце молодого спеціяліста направили двох хлопців. За першої нагоди перейшов на посаду агронома колгоспу "Дружба" с. Стеблівка. У 1980-82 рр. на прохання керівництва очолив управління сільського господарства Хустського району. Згодом був призначений керівником колгоспу, який за десять років зробив успішним рентабельним господарством, що займалося садівництвом і тваринництвом.

У долі Валерія Бовта були різні періоди, в яких він працював і управлінцем, і керівником. Він був не з тих людей, хто розповідав про драматичні моменти життя. Він завжди засукував рукава і як справжній лідер ставав у голові будь-якої справи. Так було і в період розпаду і ліквідації агропромислового комплексу совєцького зразка, і у період фінансової кризи вже нового тисячоліття.

1998 року Валерій Бовт створив фермерське господарство "Салбадош" і водночас очолив новостворене сільгосптовариство "Дружба", яке довірили йому люди. В географічних та кліматичних умовах области він визначив економічний пріоритет - розпочав розвиток вівчарства на основі стійкої гірської породи карпатської вівці. На основі продукції вівчарства пропагував закарпатську кухню, бо національну кухню ставив на рівень культурних традицій - танців, пісень, вишивки. Пізніше на базі стеблівського господарства була заснована буйволяча ферма.

Аграрій з великим стажем Валерій Бовт завжди робив виважені прогнози щодо сільськогосподарської справи. Це не та царина, де можна щось прогнозувати стовідсотково - погоду, фінансову спроможність урядових програм та позицію держави. Він мав талант підприємця, який у иншій галузі приніс би йому инші статки, але жодного разу не зрадив праці на землі. Зі своїми лідерськими якостями він міг стати державником високого рангу, але йому доля відвела за будь-яких вітрів дбати про розвиток аграрної справи у своїй рідній Стеблівці.

Валерій Бовт щиро уболівав за державотворчі процеси новітньої України як підприємець підтримував становлення молодої політичної сили на Закарпатті - ВО "Свобода". За кожної необхідности знаходив можливости надихати патріотичну молодь Закарпатської МГО "Сокіл", сприяв у проведенні щорічних вишкільно-патріотичних таборів, разом із свободівцями відвідував могили карпатських січовиків, надавав фінансову допомогу для щорічних вшанувань.

Красномовний факт про керівника, який має стати набутком історії, це допомога у встановленні пам'ятника карпатському січовику Олександру Блестіву на початку 90-х ХХ ст. Це у той час, коли про Карпатську Україну і Карпатську Січ говорили пошепки.

Фермер Валерій Бовт ніколи не претендував на членство в партії, бо розумів своє місце в ідеології совєцького минулого. Проте він щиро, без фальші, мріяв про самодостатню державу Україна для своїх дітей та онуків, і реалізовував свою мрію разом із націоналістами.

Валерій Павлович очолював Хустську районну громадську організацію "Асоціація фермерських господарств та приватних землевласників", яка входила до складу Громадської ради при Хустській районній державній адміністрації.

Висловлюємо найщиріші співчуття рідним і близьким покійного. Хай світла душа невтомного працівника на ниві сільського господарства знайде мир і спочинок на небесах.

Сини України не вмирають, а вічно живуть у пам'яті!

Прощання відбудеться в с. Стеблівка в середу, 14 грудня, о 12:00.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"