ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
Закарпатські свободівці вшанували героїв Карпатської України
Закарпатські свободівці вшанували героїв Карпатської України

У день проголошення Карпатської України націоналісти провели низку заходів зі вшанування героїв, які ціною власного життя стали до оборони своєї держави супроти окупаційних військ М. Горті.

Тячівські свободівці в селі Вільхівці вшанували депутата Сойму Карпатської України Василя Шобея. Панахиду провів о. Віталій Ребар.

На Хустщині заходи з ушанування героїв, що загинули 1939 року, розпочалися з мітингу-реквієму на могилі Олександра Блестіва в с. Стеблівка. Отець Руслан відслужив панахиду та освятив інформаційний стенд, присвячений О. Блестіву. Біля стенду свободівець Володимир Палінкаш та всі учасники заходу зачитали Молитву націоналіста.

"Інформаційний стенд відновлюється вже вчетверте. Маємо велике сподівання, що завдяки нашій активній позиції та спільним діям правоохоронних органів Хустщини і місцевої влади стенд буде збережено. Молоді нащадки славних воїнів Карпатської України матимуть змогу знайомитися ближче зі своїми героями, зокрема за допомогою інформаційного стенду, присвяченого Олександрові Блестіву", ‒ зазначив голова Хустської міської "Свободи" Юрій Ковач.

Націоналісти поклали квіти та вшанували загиблих вояків на Красному полі та відвідали могилу на старому цвинтарі в урочищі "Мочар", с. Рокосове, де поховані захисники Карпатської України. Завершилися заходи на могилі Карпатських Січовиків, що на Замковій горі в м. Хуст.

"Не можна, не зціпивши зуби, спостерігати за актами псевдопатріотизму з боку влади. До меморіяльного комплексу на Красному полі ненадовго з'їжджається керівництво обласних та місцевих органів влади, щоби прокрасуватися перед камерами, роздати інтерв'ю та просто "для галочки". До могил карпатських січовиків у чиновників ні руки, ні ноги не доходять. Помолитися, запалити свічку чи покласти квіти їм ніколи. Невже герої заслуговують на таке ставлення від місцевої влади?" ‒ зазначив голова фракції ВО "Свобода" у Хустській міській раді Микола Аннишинець.

В обласному центрі та Ужгородському районі свободівці поклали квіти до могил захисників Карпатської України та вшанували героїчний подвиг січовиків.

"Ми вдячні творцям острівця Української держави, які не зійшли зі свого шляху. Неоціненним є чин воїнів, що свідомо, без повісток, стали до боротьби за український простір, за майбутнє своєї нації. Ми прийшли сюди не оплакувати січовиків, а віддати шану та засвідчити перед героями, що їхній подвиг не був марним. Саме чин борців за волю України надихає та мотивує нові покоління українців продовжувати боротьбу", ‒ зазначив очільник Закарпатської обласної "Свободи" Ігор Ващенко.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"