ВО "Свобода"

ENG

19 травня 2017
На Закарпатті за сприяння свободівців встановили меморіяльну дошку Мирославу Мислі
На Закарпатті за сприяння свободівців встановили меморіяльну дошку Мирославу Мислі

19 травня 2017 року на Закарпатті у с. Приборжавське Іршавського району до Дня героїв урочисто відкрили пам'ятну дошку герою московсько-української війни Мирославу Мислі.

Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню нації. Тому символічно, що саме до цього дня приурочено відкриття у рідному селі меморіяльної дошки герою московсько-української війни Мирославу Мислі. Встановили її на фасаді Приборжавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, в якій навчався Мирослав. На освяченні була присутня мама Мирослава пані Наталя, його родичі, побратими та односельці. Учні, не стримуючи сліз, читали вірші, присвячені героєві.

"Мирослав Мисла, як і тисячі полеглих воїнів, присутній серед нас. Обов'язок молодих українців ‒ пам'ятати про подвиги полеглих борців, які віддали свої життя в обороні української нації!" ‒ зазначив голова ВГО "Сокіл" Юрій Черкашин ("Чорнота").

Після урочистої частини усі охочі відвідали клас, у якому навчався "Мисливець", а тепер створено експозицію в його пам'ять. Свободівці також передали школі речі, які доповнять виставку, а саме "сокольську" сорочку з шевронами організації, військову парку ЗСУ та прапор ВГО "Сокіл". А бойові побратими Мисли залишили свої побажання школярам на синьо-жовтому прапорі, який теж доповнить експозицію.

"Чесний, безкорисливий, рішучий, на все готовий. Таким був Мирослав Мисла, і таким повинен бути кожен український націоналіст", ‒ зазначив заступник голови Закарпатської "Свободи", очільник місцевих "сокільців" Томаш Лелекач.

Бойові побратими спільно зачитали "Молитву українського націоналіста". Опісля капелан отець Михайло Михайлець освятив пам'ятну дошку. Він зазначив: "Воїн, як і священик ‒ це є покликання. Бог створив людину вільною, а кожній нації дав право на свободу. І якщо хтось посягає на її свободу, то чинить проти волі Божої. Тому Мирослав, як і тисячі инших воїнів, вершив волю Божу, захищаючи право своєї нації на свободу".

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"