ВО "Свобода"

ENG

10 липня 2017
Закарпатська "Свобода" виступила проти нехтування прав громади на самоврядування
Закарпатська "Свобода" виступила проти нехтування прав громади на самоврядування

9 липня 2017 року у селі Березове Хустського району відбулись громадські слухання щодо будівництва міні-ГЕС на р. Ріка. На зборах громада ухвалила рішення заборонити будівництво. Сьогодні сільський голова провів ще одні збори, але цього разу запрошені були виключно зі списку, згідно з яким пропускали до зали, де відбувались слухання. Таким чином, згідно з останнім рішенням зборів будівництво міні-ГЕС таки "пропхали".

У селі Березове, що на Хустщині, відбулось грубе нехтування правами громади на безпосереднє самоврядування в порядку, встановленому законом, а саме шляхом проведення громадських слухань. Право територіяльної громади на самоврядування забезпечується правом кожного громадянина України брати участь у місцевому самоврядуванні. Основним нормативним актом, що регулює ці процеси, є Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні". Стаття 3 Закону встановлює, що громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіяльних громад. При цьому будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні забороняються. Мешканці села, незважаючи на залякування та спроби підкупу, 9 липня більшістю голосів однозначно висловились проти втручання у екосистему річки Ріка. Березівська сільська рада 10 липня провела закриті слухання з обмеженням доступу всіх охочих представників громади села, тим самим фактично було сфальшовано волевиявлення громадян. Такі дії призводять до протистояння громади та влади і супроводжується малоконтрольованими акціями прямої дії.

Ми не допустимо "витирання ніг" об Конституційні права громадян на участь у самоврядуванні, зокрема шляхом громадських слухань.

Вимагаємо від Геннадія Москаля негайно втрутитись у ситуацію та унеможливити продовження нехтування законними правами громади села Березове на участь у місцевому самоврядуванні шляхом громадських слухань.

Прокурору Закарпатської области Володимиру Гаврилюку слід негайно провести перевірку за цим фактом та надати кваліфікацію діям Березівської сільської ради та, зокрема, сільського голови.

У випадку ігнорування волі та законного права громади на участь у самоврядуванні Закарпатська "Свобода" залишає за собою право на відстоювання Конституційних прав громадян рішучими діями у інтересах мешканців села.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"