ВО "Свобода"

ENG

16 серпня 2017
Тячівська "Свобода" вимагає не допустити знищення річки Тересва будівництвом малих ГЕС
Тячівська "Свобода" вимагає не допустити знищення річки Тересва будівництвом малих ГЕС

На Закарпатті Тячівська організація ВО "Свобода" закликає всю небайдужу громаду згуртуватися в протистоянні ділкам, які під покровительством народного депутата Василя Петьовки хочуть забудувати річку Тересва малими гідроелектростанціями. Націоналісти переконані, що зведення каскаду малих ГЕС може призвести до масштабного екологічного лиха. Такої думки вони дотримуються з огляду на досвід сусіднього Хустського району, де ті ж самі інвестори будівництвом електростанції перетворили ділянку річки Ріка у Нижньому Бистрому на болото та ледь не призвели до техногенної катастрофи під час льодоходу навесні.

Варто зазначити, що горе-інвесторів, які останніми тижнями активізувалися в намаганні забудувати каскадом міні-ГЕС Тересву, перед тим вигнали усі без винятку громади Хустського району. Врахувавши невдалу спробу забудувати р. Ріка, на Тячівщині вони почали діяти більш обережно. Зокрема, інвестори взялися напряму працювати з головами рад Тячівського району, де були заплановані громадські слухання.

Розпочався процес із публікації в нерегулярній газеті "Справа честі" фальшивого повідомлення про призначення слухань Тячівською РДА. Тираж газети було одразу викуплено, а декілька примірників роздано головам рад, де планувалися слухання. Фактично нелегітимність цих слухань визнала сама Тячівська РДА, яка публічно заперечила достовірність публікації у "Справі честі" від її імені.

Зауважимо, що будівництво каскаду малих ГЕС забезпечило би його інвесторам сотні мільйонів гривень бюджетного фінансування щорічно аж до 2030 року. У зв'язку з цим відбувається потужний тиск на громади та пропаганда міфічної користі від зведення міні-ГЕС на Тересві. Політичне ж покривання цього запланованого масштабного злочину проти природи на Тячівщині забезпечуються низка осіб, пов'язаних із народним депутатом Василем Петьовкою.

Зокрема, це депутати Тячівської районної ради від "Єдиного Центру" І. Грабарь, В. Дочинець, В. Плиска, В. Куцин, а також колишні обранці громади від ЄЦ П. Бедей та А. Шваб. Деякі з них, наприклад, В. Куцин перешкоджав на зборах у Калинах активістам ВО "Свобода" брати участь у обговоренні. Депутат В. Плиска 14 серпня навіть проігнорував сесію районної ради, натомість активно працював у той час на сільських зборах у Ганичах на боці так званого інвестора.

Зважаючи, що всі згадані депутати та агітатори будівництва малих ГЕС є наближеними до Василя Петьовки, є очевидною його роль у цій ситуації. Сам же нардеп, попри виборчі обіцянки, абсолютно ігнорує громаду й місцеві ради свого округу. Водночас його представники час від часу роздають подарунки школярам та подачки бюджетникам. Але у фінансову плані для депутата та його оточення ‒ це, вочевидь, дрібниці. Адже зараз стоїть питання про відмивання мільйонів гривень завдяки "зеленому тарифу" від будівництва малих ГЕС.

Тячівська організація ВО "Свобода" вбачає у діях інвесторів, які хочуть забудувати Тересву електростанціями, виключно бажання наживи ціною цілком реальної екологічної катастрофи. Націоналісти виступають проти знищення річки та грабунку громади. "Свобода" закликає усіх, кому небайдужа доля Тячівщини, згуртуватися та ініціювати масштабний громадський мирний спротив діям нахабних ділків та їхніх політичних покровителів.

Прес-служба Тячівської районної організації ВО "Свобода"