ВО "Свобода"

ENG

12 вересня 2017
Закарпатська "Свобода" вимагає не допустити сепаратистського голосування облради щодо закону про освіту
Закарпатська "Свобода" вимагає не допустити сепаратистського голосування облради щодо закону про освіту

Закарпатська обласна організація ВО "Свобода" вважає неприпустимим розхитування ситуації та створення умов для міжнаціональної ворожнечі офіційною владою Закарпатської області.

Враховуючи останні заяви Генадія Москаля щодо ухваленого закону про освіту, вже не залишається сумнівів, що голова Закарпатської ОДА діє за одним сценарієм із урядом сусідньої держави. Своєю заявою Геннадій Москаль надихнув п'яту колону в області на деструктивні дії, спрямовані на дестабілізацію області та країни в цілому.

Сьогодні підписано розпорядження голови Закарпатської обласної ради М. Рівіса, який вже відомий боротьбою за особливий статус Закарпаття, про скликання позачергової сесії. На порядок денний засідання винесено тільки одне питання: про звернення Закарпатської обласної ради до Президента України Порошенка П. О. щодо ухвалення Закону України "Про освіту". Не важко здогадатися, що це звернення буде повністю відображати позицію офіційного уряду Угорщини щодо освітнього закону та може містити пункти, спрямовані на зміну конституційного ладу в Україні. Подібні сценарії відбувалися на Сході України в 2014 році.

Застерігаємо депутатів, що українці готові до рішучих дій, аби не допустити антиукраїнських рішень від імені закарпатців. Наша позиція є принциповою та однозначною: українська мова ‒ єдина державна мова в Україні та вживається у всіх царинах суспільного життя. Ми вважаємо неприпустимим у час боротьби українців за свою державу спекулювати мовним питанням та нагнітати протистояння.

Закликаємо всіх українців 14 вересня о 10:00 прийти на сесію, аби не допустити сепаратистських кроків обласної ради.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"