ВО "Свобода"

ENG

28 лютого
Ірина Гармасій зустрілася з учнями Закарпатського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою
Ірина Гармасій зустрілася з учнями Закарпатського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою

28 лютого 2018 року заступник голови з питань національної пам'яті Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та голова обласної філії Всеукраїнського об'єднання "Рух захисту української мови" Ірина Гармасій відвідала Закарпатський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою Закарпатської обласної ради. Зустріч із ліцеїстами була запланована на 21 лютого з нагоди Дня рідної мови та річниці Революції гідності, однак через карантин була зміщена на тиждень.

Темою виховного заходу "Рідна мова та державна мовна політика" Ірина Гармасій розкрила ліцеїстам основні аспекти утвердження державної мови в законодавчій площині відповідно до ст. 10 Конституції України, розповіла про дорожню карту переходу на українську мову в галузі освіти та значення захисту мову від русифікації в складний час внутрішніх протистоянь та зовнішніх викликів збоку Угорщини, коли мовою агресора віддають накази вбивати воїнів російсько-української війни. "Не треба чекати, поки влада поновить законодавчі механізми захисту державної мови, а щоденно відстоювати українську мову та національну ідентичність", ‒ зазначила свободівка.

Вона наголосила на самовдосконаленні кожної людини в питаннях гідного громадянства, в тому числі збоку національних меншин. Адже кожен громадянин України, який має паспорт, зобов'язаний знати державну мову щонайменше на загальному рівні.

Із нагоди 100-річчя Української революції Ірина Гармасій навела ліцеїстам яскравий приклад громадянської відданості в особі полковника війська українського Василя Вишиваного (1895-1948) (з роду Вільгельм фон Габсбург-Льотрінген), вояка 13-го полку уланів Легіону Українських Січових Стрільців, які 1918 року вирушили на допомогу армії УНР. У найважчий для України час Вільгельм фон Габсбург офіційно відмовився від королівського німбу і оголосив себе "вірним громадянином Української держави" під іменем Василь Вишиваний. Знаючи вісім європейських мов, Вільгельм почав учити й українську і не зрадив їй як громадянин УНР до кінця свого життя. Півроку 1948 року на допитах у Лук'янівській в'язниці відповідав українською мовою.

Як Учасниця Революції гідності пані Ірина розповіла ліцеїстам про дні, проведені на Майдані 2013-2014 років. "На Майдані була бійцем невидимого фронту ‒ працювала волонтером, журналістом під прапорами ВО "Свобода" в прес-службі Штабу національного спротиву в Києві, який розташовувався в Будинку профспілок, та в області. Про вісі події на Майдані дізнавалися через нас. Якщо вам хтось розповідає про Майдан "як збіговисько", це означає, що ці люди нічого не знають про Революцію гідності. Майдан ‒ це міні-держава з високим рівнем самоконтролю, інакше владу Януковича ми б не повалили. Узурпатори не змоги подолати наші кордони свободи. Тільки жертовна кров Небесної Сотні заставила убивць тікати. Чому досі вбивці не покарані? Тому, що до влади прийшли майданівці по-розрахунку, більшість із них протистояли нам, безвідповідально відсиджувалися, утримуючи режим Януковича, а нині ховаються в кабінетах в річницю трагічних лютневих днів, коли 18-20 лютого 2014 р. мирних демонстрантів розстрілювали снайпери, або мовчазно "загладжують вину" монументами Небесній сотні", ‒ зазначила у виступі націоналістка.

Ірина Гармасій передала для ліцею два десятки сучасної літератури з питань мови, історії рідного краю, національно-визвольних змагань та документальні розповіді про Революцію гідності. Навзаєм подякувала за шеврон ‒ подарунок від колективу ліцею.

Як вже повідомлялося, за рішенням загальних зборів трудового колективу від 13 лютого 2018 року, Закарпатський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою матиме ім'я Героїв Красного Поля.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"