ВО "Свобода"

ENG

17 березня
На Закарпатті заснували осередок "Яворини"
На Закарпатті заснували осередок "Яворини"

17 березня 2018 року в столиці Карпатської України місті Хусті відбулися збори за участі голови Об'єднання українок "Яворина" Ірини Сех, на яких було оголошено про створення Закарпатського обласного підрозділу "Яворини". Активістки об'єднання також взяли участь у вшануванні героїв Карпатської України на Красному Полі з нагоди 79-ої річниці її створення.

Як зазначила у своєму виступі Ірина Сех, символічно, що закарпатська "Яворина" засновується в Хусті й саме в ці дні.

"Яворинки в своїй діяльності спираються на досвід минулих поколінь українок. У 1939 році було утворено жіночу референтуру Карпатської Січі "Жіночу Січ". Січовички були зв'язковими та розвідницями, працювали на радіотелеграфній і телефонній службі, здобували інформацію про розташування чехословацьких військ і плани ворожого військового командування. У Хусті "Жіноча Січ" створила окремий відділ Червоного Хреста, де працювали також професійні лікарі. У домівці організації влаштували лазарет для поранених, допомагали бійцям і на полі бою. І ворог був до них безжальним ‒ відомо, що дівчат із "Жіночої Січі" угорці розстріляли 16 березня 1939 року", ‒ зазначила Ірина Сех.

За її словами, яворинки мають на кого рівнятися та продовжують боротьбу й діяльність своїх попередниць.

На зборах також виступив керівник "Легіону Свободи Закарпаття" Володимир Гапун та голова Закарпатського відділення ВО "Рух на захист української мови" Ірина Гармасій, які підтримали намір активного жіноцтва влитися до лав "Яворини".

Учасниці зборів проголосували за створення Закарпатської обласної організації ВОУ "Яворина". Головою обрали юристку й правозахисницю, депутата Хустської міської ради Наталію Дубчак.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"