ВО "Свобода"

ENG

19 березня
У Тячеві відбулися заходи до 79-ї річниці проголошення Карпатської України
У Тячеві відбулися заходи до 79-ї річниці проголошення Карпатської України

З ініціятиви тячівської районної організації ВО "Свобода", депутата Тячівської ОТГ Володимира Гапуна та за підтримки місцевої влади відбулися урочистості з нагоди вшанування героїв Карпатської України.

З вітальним словом виступив голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук, міський голова Іван Ковач, який закликав хвилиною мовчання вшанувати всіх героїв, що віддали своє життя за Україну, відомий волонтер Богдан Колодницький та директор музею м. Іршава, Андрій Світлинець. Від імені голови Тячівської районної ради Івана Фабриція, була вручена почесна відзнака бойовому командиру добровольчого підрозділу "Карпатська Січ", почесному громадянину м. Тячів Олегу Куцину "Куму".

На заході були присутні й учні старших класів шкіл Тячівської ОТГ. Усі присутні переглянули фільми про героїв сучасної московсько-української війни, зокрема про уродженця Закарпаття, добровольця Мирослава Мислу "Мисливця", який загинув на фронті у жовтні 2016 року поблизу с. Кримське, що на Луганщині, в бою з московськими окупантами.

Також гості свята мали можливість оглянути низку виставок, які надали організатори заходу. З доповіддю про боротьбу українців за власну державність у ХХ ст. виступив директор Інституту українознавства Богдан Галайко. Він наголосив на важливості подій на Закарпатті в процесі державотворення України.

Центральним гостем свята був командир ОДЧ "Карпатська Січ" Олег Куцин "Кум". В своєму виступі він змалював життєвий і бойовий шлях кожного з 16-ти героїв-"січовиків", які загинули в боях з окупантом протягом 2014‒18 рр. Націоналіст наголосив на ідейно-патріотичній роботі серед вояків й мотивації до боротьби. Також наголосив на тому, що війна триває і для повної перемоги потрібна загальна мобілізація українського суспільства. Зокрема, це не означає, що всім треба їхати на фронт воювати, а потрібно у відносно мирному тилу долучатись до загальної боротьби проти московського окупанта.

В цілому захід пройшов у дружній атмосфері та позитивному спілкуванні. На завершення свята з музичним вітанням виступив лідер гурт "Широкий Лан" Святослав Бойко.

Організатори свята вдячні всім, хто долучився до такого важливого просвітницького заходу та планують з подібними заходами відвідати і инші населені пункти району.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"