ВО "Свобода"

ENG

18 травня
Фракція "Свободи" в Хустській міськраді вимагає прозорості при передачі безкоштовних земельних ділянок
Фракція "Свободи" в Хустській міськраді вимагає прозорості при передачі безкоштовних земельних ділянок

18 травня 2018 року в Хусті відбулася сесія міської ради, на якій ключовим питанням порядку денного було затвердження списків громадян на безкоштовне отримання земельних ділянок. З 1975 претендентів до списку отримувачів потрапили 578 хустян, з яких менше 17 % тих, хто має їх отримати на пільгових умовах, у тому числі учасники АТО. Це спонукало депутататів-свободівців вимагати оприлюднити весь список мешканців Хуста на отримання безкоштовної землі. Однак на сесії депутати не підтримали позицію свободівців щодо прозорості в оприлюднені списків і мовчки проголосували за заздалегідь підготовлений в кабінеті "мера" дерибан.

Зважаючи на ситуацію, що могла призвести до земельного скандалу (адже до списку не потрапили ті, хто роками чекає на ділянку, але чомусь ніяк не може її отримати), представники фракції ВО "Свобода" Микола Аннишинець, Роман Роман, Наталія Дубчак закликали хустян прийти у п'ятницю на засідання сесії міськради, виявити активну громадянську позицію й захистити права та інтереси своїх родин. Було оприлюднено відповідне роз'яснення щодо приховування і маніпуляції відкритих списків (facebook.com).

Як повідомив депутат Хустської міськради, голова фракції ВО "Свобода" Микола Аннишинець, до "закритого списку" міської ради було введено менше 17 % хустян, які мають пільгові умови, у тому числі учасники АТО: "Списки претендентів на ділянки та інформація про вільні ділянки є закритими для всіх нас. У числі тих, хто претендує на землю під забудову, є ті, хто справді її потребує. Обурення викличуть прізвища людей, які подали документи до земельної комісії зовсім недавно".

Микола Аннишинець розповідає, що все почалося ще 2015 року, коли "мерія" затвердила Положення "Про умови реєстрації заяв громадян та порядок надання вільних земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва на території Хустської міської ради". В проекті Положення було кілька дивних пунктів, у яких значилося, що претендент на землю повинен подати разом з пакетом документів довідку про доходи з місця роботи та про наявність на банківському рахунку коштів для будівництва (якщо людина не працює).

На думку депутата, це суперечить здоровому глузду та порушує права хустян, адже є чимало заробітчан, які не працюють і при цьому не зберігають гроші у банках. Тож фактично вони навіть претендувати на ділянки не могли. Після того, як Микола Аннишинець підняв питання на черговій сесії й написав депутатське звернення, була сформована комісія, і в результаті ці пункти було вилучено з Положення. Однак у ньому залишився пункт про необхідність заявникам щороку поновлювати пакет документів, що створює масу нових бюрократичних перепон. Оскільки про нові вимоги більшість хустян могли не знати, депутати ухвалили рішення, що міськрада зобов'язана про ці новели (які суперечать Земельному кодексу), повідомити громадян письмово.

"Дива не сталося. Мешканців міста так ніхто не інформує про те, коли саме потрібно поновлювати документи. Міськрада спричинилася до чергового безладу: в списках є й такі, хто документи не поновив, і такі, хто їх подав зовсім недавно", ‒ зазначає свободівець.

Депутати фракції ВО "Свобода" Аннишинець М., Дубчак Н., Роман Р. просили протоколи земельної комісії, але під надуманим приводом їм відмовили. Як виявилося, спершу депутатам-свободівцям повідомили, що це ‒ великий об'єм роботи і для цього потрібен додатковий час (20 днів). У підсумку трьом депутатам з вищою юридичною освітою відмовили з абсурдною відпискою, яка самовільно обмежує законодавчу діяльність депутата місцевих рад: це не компетенція депутатів і вони не повинні контролювати роботу "мерії" тощо.

Неодноразово депутати-свободівці зверталися з вимогами надати для ознайомлення хустян повні списки осіб, які бажають отримати земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва на території Хустської міської ради, оприлюднити на сайті міськради інформацію про вільні земельні ділянки, які надаватимуть, зокрема зображень (карт) кварталів із назвами вулиць та номерами ділянок.

Відео виступу Миколи Аннишинця в Хустській міськраді 18 травня: facebook.com.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"