ВО "Свобода"

ENG

7 липня
Олег Куцин: Ситуація із сепаратизмом на Закарпатті є складною, але не безнадійною
Олег Куцин: Ситуація із сепаратизмом на Закарпатті є складною, але не безнадійною

7 липня 2018 року командир окремої зведеної штурмової роти "Карпатська Січ", очільник "Легіону Свободи" Олег Куцин виступив на фестивалі "Холодний Яр". Він розповів про проблему сепаратизму на Закарпатті в історичному та сучасному контекстах.

Фестиваль традиційно пройшов у селі Грушківці, що на Черкащині. Співорганізатором дійства вже четвертий рік поспіль виступає всеукраїнська громадська організація "Сокіл".

Слухачі мали змогу дізнатися про передумови виникнення сепаратизму, основні напрямки і способи його поширення та про провокативні дії держав-сусідів по відношенню до регіону.

Під час виступу Олег Куцин зазначив: "Звісно, головним ворогом нашої держави залишається Російська Федерація. Проте не варто забувати, що в нас є недружні сусіди на Заході. Найбільший вплив на ситуацію на Закарпатті має, безумовно, Угорщина. Чого варті тільки її антиукраїнські дії на міжнародній арені після ухвалення нашого "Закону про мову" чи фінансування урядом Угорщини створення на території нашої держави угорських "загонів самооборони". А Чехія пригріла на своїй території доволі потужну групу русинських сепаратистів, лідер яких, Василь Джуган, є особистим другом їхнього проросійського президента Земана, вояжує звідти в складі офіційних делегацій до Росії, робить там антиукраїнські заяви, відверто фінансує сепаратизм на Закарпатті. Вплив цих держав на Закарпаття відбувається як через церковні установи, так і через різноманітні фонди, громадські організації, спортивні турніри, підкуп чиновників, надання подвійного громадянства тощо. Та загалом ситуація із сепаратизмом на Закарпатті є досить складною, але не безнадійною".

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"